تاریخ انتشار:یک شنبه 22 آذر 1394

مهدویان:جشنواره جام جم مخاطب میلیونی دارد

برنده سرو زرین بهترین کارگردان در بخش مستند معتقد است جشنواره جام جم مخاطب میلیونی دارد که پخش زنده آن از تلویزیون به اهمیت و اعتبار آن افزود.

به گزارش جشنواره سیما،محمد حسین مهدویان کارگردان مستند «اینجا زمستان است» در گفتگو با ستاد خبری جشنواره گفت:جشنواره جام جم به عنوان تنها جشنواره ای که تولیدات تلویزیون را بررسی می کند بسیار اهمیت دارد، خصوصا اینکه بخشهایی مانند سریال و یا تله فیلم ،جشنواره مستقلی ندارند و تنها جشنواره ای که می تواند به این تولیدات بپردازد جام جم است.

برنده سرو زرین بهترین کارگردانی بخش مستند، به مقایسه این دوره از جشنواره با دوره پیشین پرداخت و گفت:مستند در دوره قبل بسیار بهتر بود؛چه از لحاظ تعداد جوایز و چه مبلغ جوایزو به نظرم در این دوره بخش نمایشی بر بخش مستند غلبه کرده؛خصوصا که خبرسازی در بخش نمایشی بخش مستند را هم تحت الشعاع قرار داده بود.

مهدویان کلید حل این مشکل را توجه ویژه مسئولین به حوزه مستند دانست و گفت:پیشنهاد می کنم اختتامیه ای جداگانه برای بخش مستند در نظر گرفته شود هرچند معتقدم مستند برای مدیران باید جایگاه ویژه پیدا کند؛اگر این اتفاق بیفتند آن موقع است که بودجه بیشتری به این بخش می دهند و در صدر قرارمی گیرد.

کارگردان "اینجا زمستان است" به برگزاری جشنواره های معتبر جهانی اشاره کرد و گفت:اگر شما به جشنواره های معتبر جهانی نگاه کنید می بینید که بخش مستند در راس فعالیتهای آنها قرار دارد و این مستند است که حکمرانی می کند.مدیران تلویزیون باید توجه داشته باشند که مستند جایش در تلویزیون است و یکی از مهمترین ژانرهای برنامه سازی است و باید جایگاه ویژه پیدا کند.

مهدویان همچنین به داوری این دوره از جشنواره اشاره کرد و گفت:داوران با سلایق مختلف انتخاب شده بودند و وقتی ما در جشنواره شرکت می کنیم یعنی داوران آن را قبول و تایید کردیم هر چند تعداد جوایز کم بود و داوران کار سختی داشتند چون باید 8 جایزه به مستندهای 2 سال می دادند که قدری قضاوت را با مشکل مواجه می کرد.

ما بنظرم در کل داوری ها راضی کننده بود.حتی اگر خودم جایزه نمی گرفتم و به اثر دیگری توجه ویژه می شد و مثلا یک کار 4 جایزه از 8 جایزه را می برد من راضی تر بودم چون هم هیجان ایجاد می شد و هم من لذت می بردم.من در همین راستا به داوران بخش تله فیلم و جسارت و شجاعت آنها احترام ویژه ای می گذارم . نظرم این یک جسارت بود که یک کار در 6 بخش کاندیدا شد و بدون ملاحظاتی در 4 بخش برگزیده.

برگزیده سومین جشنواره تلویزیونی جام جم به پخش زنده تلویزیونی اشاره کرد و گفت:بنظرم پخش زنده تلویزیونی جشنواره بهترین اتفاق این دوره بود که به جشنواره اهمیت و اعتبار داد.من جشنواره های مختلفی جایزه گرفتم مانند جشنواره فیلم فجر و ...اما وقتی از این جشنواره جایزه گرفتم توسط مردم دیده شدم و بسیاری از کسانی که سالها ارتباط نداشتیم با من تماس می گرفتند و تبریک می گفتند این نشان می دهد که این جشنواره مخاطب میلیونی داشت و پخش زنده آن به طرز قابل توجهی اعتبار جشنواره را بالا برد.

انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای