تاریخ انتشار:یک شنبه 22 آذر 1394

گلپایگانی:جشنواره جام جم پویانمایی را از مظلومیت خارج کرد

برنده سرو زرین بهترین کارگردانی در بخش انیمیشن از جشنواره جام جم معتقد است در شرایط بد اقتصادی که انیمیشن دچار بحران شده بود این جشنواره توانست انیمیشن را از رخوت و مظلومیت رها کند.

به گزارش جشنواره سیما،علیرضا گلپایگانی در گفتگو با ستاد خبری سومین جشنواره جام جم گفت:جشنواره جام جم تنها مرجع ارزیابی انیمیشن تلویزیونی است.نه اینکه چون جایزه گرفتم این حرف را می زنم،دو سال قبل داور بودم و می دانم داوری چقدر سخت است و جایزه گرفتن چقدر لذت بخش است.بنظرم یکی از شیرین ترین جوایز زندگی ام را گرفتم.چون کارها ی من دیده شد.

کارگردان «آقای مهربان» به واکنش های بعد از مراسم اختتامیه اشاره کرد و گفت:بعد از اختتامیه مردم به من اظهار لطف می کردند. به کارخانه ای رفتم  به من می گفتند چرا کتاب و لوازم التحریر این شخصیتها را تولید نمی کنید.کسانی به من تبریک گفتند که حوزه کاریشان انیمیشن نبود.جشنواره باعث دیده شدن شد.بنظرم امسال جشنواره بین مردم جا افتاد و تبلیغات خوبی بود.

وی افزود:وقتی بازتاب جشنواره را دیدم فهمیدم مردم انیمیشن نگاه می کنند.ما انیمیشن کارها افراد صبوری هستیم ولی جاودانه می شویم. ما در بچه ها رخنه می کنیم و کودکان با شخصیتهایی که ما خلق می کنیم بزرگ می شوند اما سر و صدا نداریم.

گلپایگانی ادامه داد:وقتی وضعیت بد اقتصادی پیش آمد این شرایط اول یقه انیمیشن را گرفت.چون مکانیسم انیمیشن کاملا وابسته به صدا و سیماست.اما جشنواره جام جم توانست این رخوت و سستی را از جامعه انیمیشن دور کند و در حالی که بحران انیمیشن پیش آمده بود جشنواره جام جم توانست انیمیشن را از مظلومیت خارج کند.

برنده سرو زرین بهترین کارگردانی در بخش انیمیشن در پایان گفت:بازتاب پخش مجدد اثر ما، باعث شد تا سفارشهایی هم بگیریم و امیدواریم ضرورتها و نیازرهای انیمیشن کشور به بهانه جشنواره جام جم دیده شود.

انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای