تاریخ انتشار:یک شنبه 22 آذر 1394

صفاریان پور:مردم خودشان را در مسیر قضاوت جشنواره جام جم می بینند

برگزیده بخش گفتگو محور جشنواره جام جم معتقد است این جشنواره برای مردم از اهمیت بسزایی برخوردار است تا جایی که آنها خودشان را در مسیر قضاوت این جشنواره می بینند.

به گزارش جشنواره سیما،سیاوش صفاریان پور برگزیده بخش گفتگو محور جشنواره جام جم در گفتگو با ستاد خبری سومین جشنواره تلویزیونی جام جم گفت: من در ابتدا فکر می کردم جشنواره جام جم یک جشنواره درون سازمانی است اما بازتابی که از مردم گرفتم نظرم را عوض کرد و متوجه شدم این جشنواره برای مردم اهمیت دارد.

وی افزود:بازتاب ها نشان داد مردم هم خودشون را در مسیر قضاوت می بینند و بهتر بگویم جشنواره جام جم نه تنها برای برنامه سازان مهم بوده بلکه برای مردم و مخاطبین هم از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است.
صفاریان پور افزود:جشنواره جام جم تنها جشنواره ای است که مردم هم در آن نقش دارند.این نکته ای است که این جشنواره را از سایر جشنواره ها متمایز می کند.

تهیه کننده برنامه "آسمان شب"در ادامه گفت:برای برنامه سازان هم حضور در جشنواره جام جم یک محک است؛ چرا که شما همیشه به عنوان یک برنامه ساز باید یک قدم جلوتر حرکت کنید ولی لازم است که ارزیابی هم بشوید.

برنده سرو زرین بهترین برنامه علمی از سومین جشنواره تلویزیونی جام جم ضمن برشمردن اهمیت برگزیده شدن در این جشنواره گفت:برگزیده شدن در این جشنواره برای من یک نقطه قوت بود چون داورانی در این جشنواره کار من را ارزیابی کردند و من را دیدند که افرادی کهنه کار و در واقع اساتید بنده بودند.

صفاریان پور افزود:این جشنواره برای برگزیده ها و کسانی که برگزیده نشدند یعنی هر دو طرف اهمیت دارد.کسی که برگزیده شده تلاش می کند در همین سطح خودش را نگه دارد و حتی خودش را ارتقا دهد و کسی هم که برگزیده نشده تلاش می کند خودش را در سطح برگزیده شدن بالا بکشد در این صورت باعث ارتقا کیفیت آثار از سوی هر دو طرف می شود.
وی ادامه داد:در یک مقطعی جشنواره جام جم وجود نداشت که خیلی هم میلی به این وجود نداشت که شما ارزیابی شوید اما با شروع دوباره این جشنواره، همه دوست دارند جز برگزیده ها باشند.

در نهایت این میل  باعث می شود که تلاشها بیشتر شود، هرچند در این بین می توانیم افرادی را هم پیدا کنیم که بود و نبود جشنواره خیلی برای آنها اهمیتی نداشته باشد که البته درصد آنها بسیار ناچیز است. اما یک عده در تلویزیون هستند که برای ارتقا تلاش می کنند این افراد در این شرایط نابسامان اقتصادی هم کار کردند، چون کارشان را دوست دارند.

برگزیده سومین جشنواره تلویزیونی جام جم در پایان گفت:بنظرم این جشنواره و بخش گفتگو محور باید سالانه برگزار شود که دو علت دارد، اول اینکه بخش گفتگو محور جز ساختارهایی است که هیچ جشنواره ای جز جام جم نمی تواند آن را ارزیابی کند و دوم اینکه بخش غالب تولیدات تلویزیون بخش گفتگو محور است.

انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای