تاریخ انتشار:چهار شنبه 4 آذر 1394

تحلیل داور جشنواره جام جم از آثار بخش بین الملل

داور بخش بین الملل سومین جشنواره تلویزیونی جام جم درباره آثار رسیده به این بخش گفت : می توانم بگویم آثار رسیده از سطح قابل قبولی برخوردار است.

به گزارش جشنواره سیما؛ حسنی با اشاره به موضوع بخش بین الملل که حول محور مقاومت و بیداری اسلامی برگزاری می شود اظهار داشت: در همه آثار رسیده به طور مستقیم و غیر مستقیم نگاه استکبار ستیزی مشهود است.
وی ادامه داد: در میان آثاری که تا کنون دیده ام برنامه های مربوط به غزه و مصر بیشتر بوده است که این مهم به دلیل حساسیت بیشتر این دو موضوع در یکی دو سال اخیر بوده است. حسنی افزود: البته نباید فراموش کنیم موضوع مقاومت و بیداری اسلامی مربوط به یک کشور خاص نیست و بر این اساس آثاری هم درباره وقایع دیگر کشورها مثل لیبی و تونس به دبیرخانه جشنواره رسیده که برای داوری در اختیار ما قرار داده شده است.
داور بخش بین الملل جشنواره جام جم گفت: اگرچه در دوره اول برگزاری این بخش بنا به تصمیم برگزارکنندگان جشنواره آثار تولید و پخش شده از شبکه های تلویزیونی سیمای جمهوری اسلامی ایران در جشنواره حضور ندارند ولی امیدوارم از دوره بعد آثار برنامهسازان ایرانی هم در این بخش شرکت داده شود.
وی افزود: البته ناگفته نماند این تصمیم شورای سیاستگذاری جشنواره برای مهیا شدن فرصت بیشتر برای برنامه سازان دیگر کشورها بوده است. مدیر رسانه های بین الملل صداو سیما همچنین برگزاری بخش بین الملل در جشنواره جام جم را آغازی برای برقراری ارتباط با تلویزیون ها خارجی و برنامه سازان دیگر کشورها دانست و گفت: همینکه فراخوانی منتشر می شود و آثار برنامه سازان دیگر کشورها ارسال می شود یعنی یک ارتباط دوسویه خوبی برقرار شده است.
حسنی اظهار داشت: این ارتباط می تواند ادامه پیدا کند و ممکن است به خرید آثار و پخش آن ها هم منتج شود و حتی در مرحله بعد میتوانیم برای تولید مشترک با آنها همکاری داشته باشیم. وی ادامه داد: به هر حال در این مسیر ما ظرفیت های موجود در رادیو و تلویزیون های دیگر کشورها را شناسایی می کنیم و آن ها هم کار ما را ارزیابی می کنند و این فرایند به برقراری ارتباط منجر خواهد شد.
حسنی همچنین به آثار کشورهای اروپایی حاضر در جشنواره اشاره کرد و گفت: شاید برای حرف زدن در این باره زود باشد چرا که هنوز حدود نیمی از کارها دیده شده اما تا همینجا هم می توان گفت آثار تلویزیون های اروپایی هم قابل توجه است.
انتهای پیام/ن

 

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای