تاریخ انتشار:سه شنبه 24 آذر 1394

قائم مقام دبیر جشنواره فیلم فجر تاکید کرد: ارتقای سطح کیفی برنامه‌های تلویزیون با برگزاری جشنواره جام‌جم

قائم مقام دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: قطعا تله فیلم ها و مجموعه های تلویزیونی می توانند بستر مناسبی برای رشد استعدادهایی باشد که بعدها وارد سینما شوند .

به گزارش جشنواره سیما، قائم مقام دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: قطعا تله فیلم ها و مجموعه های تلویزیونی می توانند بستر مناسبی برای رشد استعدادهایی باشد که بعدها وارد سینما شوند. بازیگران بسیار خوبی داریم که به خوبی در سریال ها درخشیده اند که می توانند نقش بسیار مهمی هم در سینما داشته باشند. به گزارش ستاد خبری سومین جشنواره تلویزیونی جام جم ابراهیم داروغه زاده اظهار داشت: در شرایطی که تلویزیون های فارسی زبان در خارج از ایران فیلم و سریال تولید و پخش می کنند باید با افزایش کمی و کیفی سطح تولیدات تلویزیون بتوانیم پاسخگوی نیاز مخاطب باشیم.

وی همچنین گفت: البته اینکه در جشنواره جام جم علاوه بر فیلم و سریال به برنامه های گفت و گو محور و ترکیبی توجه می شود نکته بسیار خوبی است چرا که ارزیابی های صورت گرفته نشان داده این برنامه ها در بین مخاطب طرفدار زیادی دارد، بنابراین این جشنواره می تواند در راستای حمایت از این ژانر برنامه به ارزیابی آن پرداخته و برنامه سازان برگزیده را معرفی کند. داروغه زاده با بیان اینکه «ارتقای کیفیت برنامه های تلویزیون دراستای وظایف صدا و سیما قرار دارد» اظهار داشت: جشنواره جام‌جم می تواند با ایجاد فضای رقابتی سالم در جهت ارتقای سطح کیفی برنامه های تلویزیون تاثیر مثبت داشته باشد. قائم مقام دبیر جشنواره فیلم فجر با اشاره به نوع ارزیابی برنامه های تلویزیونی در جشنواره جام‌جم گفت: با توجه به اینکه مخاطب اصلی تلویزیون مردم هستند اگر در نتایج نهایی نظرات مردمی هم دخیل باشد تاثیرگذارتر است. وی افزود: البته نظرات داورانی که آثار را مورد نقد بررسی قرار می دهند بسیار مهم است و در نهایت برآیند این دو است که بهترین ها را مشخص می کند.

انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای