تاریخ انتشار:پنج شنبه 8 دی 1390

برگزیدگان اولین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم

برگزیدگان نهایی بخش های مختلف نخستین جشنواره تلویزیونی جام جم با حضور رئیس صدا و سیما معرفی شدند.

به گزارش جشنواره سیما؛ تندیس سرو طلایی، لوح تقدیر و جایزه نقدی این جشنواره به برگزیدگان بخش های زیر تعلق گرفت:

 

*** بهترین‌های بخش فیلم تلویزیونی

جایزه بهترین فیلم تلویزیونی به «کمی دورتر» (سیدروح الله حجازی)

بهترین کارگردانی به حسن فتحی برای «دنده معکوس»

بهترین فیلمنامه به علی طالب‌آبادی برای «کمی دورتر»

بهترین بازیگر مرد به حمید فرخ‌نژاد برای «حبیب»

بهترین بازیگر زن به بیتا بادران برای «دنده معکوس»

بهترین تدوین به مهرداد خوشبخت برای «نیرنگ»

بهترین تصویربرداری به هاشم مرادی برای «کمی دورتر»

بهترین صدابرداری به سیدعلیرضا علویان برای «قصه‌ها و واقعیت»

بهترین موسیقی به فردین خلعتبری برای «حبیب»

بهترین جلوه‌های ویژه به اصغر پورهاجریان برای «تولدی دیگر»

بهترین بازیگر مکمل مرد به یوسف تیموری برای «غافل»

جایزه بهترین بازیگر مکمل زن به مریم کاظمی برای فیلم «از کوچه‌های بارانی»

جایزه وِزه بخش «بیداری اسلامی» به عباس رافعی برای «تولدی دیگر»

جایزه ویژه بخش «امید» به سیدروح‌الله حجازی برای «کمی دورتر»

جایزه ویژه بخش «آگاهی» به مسعود کرامتی  کارگردان و داوود قُچاق  تهیه‌کننده فیلم «فقط بیست»

*** در این بخش شبکه یک و سیما فیلم با کسب 5 جایزه به طور مشترک مقام اول و شبکه 2 با کسب 4 جایزه مقام دوم را به خود اختصاص داد.

 

*** بهترین‌های بخش مستند

جایزه بهترین تحقیق به ناصر زعفران‌چی و محمدعلی فارسی برای مستند «به حقیقت گمشده»

بهترین تصویربرداری به مانی میرصادقی برای مستند «به جان مرجان»

بهترین تدوین مستند به هایده دیسی برای مستند «نور، سکوت و صدای آهن»

بهترین موسیقی به محمدرضا علیقلی برای مستند «به جان مرجان»

بهترین گفتار متن به محمدحسین مهدویان برای مستند «محله ما»

بهترین تهیه‌کنندگی فیلم کوتاه به پیروز کلانتری و سعید رشتیان برای مستند «مجیده»

بهترین کارگردانی فیلم کوتاه به فرشاد فدائیان برای مستند «خانه ایوب»

بهترین کارگردانی مجموعه به رامین حیدری‌فاروقی برای مستند «شرق، دیوار، آفتاب»

بهترین تهیه‌کنندگی مجموعه به ارد عطاپور برای مستند «گنج پنهان ـ بیست شب»

بهترین کارگردانی مستند بلند به مسعود امینی‌تیرانی برای مستند «خاک حافظه»

جایزه بهترین تهیه‌کنندگی مستند بلند به سیدمهدی طباطبایی‌نژاد برای مستند «حقیقت گمشده»

جایزه ویژه بخش «دین» به عبدالرسول گلبن‌حقیقی و عبدالکریم ارشی برای مستند «حدیث سرو»

جایزه ویژه بخش «اخلاق» به محمدرضا خردمندان برای مستند «روایت نحل»

جایزه ویژه بخش «آگاهی» به ارد عطاپور برای مستند «خلیج‌فارس»

جایزه ویژه بخش «دستاوردهای انقلاب» به ابراهیم داروغه‌زاده و محمدفواد صفاریان‌پور برای مستند «سکوی افتخار»

جایزه ویژه بخش «جهاد اقتصادی» به جواد ظهیری و فرشاد فدائیان برای مستند «خانه ایوب»

*** در این بخش شبکه یک و شبکه چهار با کسب 6 جایزه مقام نخست را به خود اختصاص داده و پس از آن سیمافیلم با 2 جایزه به مقام دوم دست یافت.

 

 

*** بهترین‌های بخش پویا نمایی

جایزه بهترین اثر پویانمایی بلند، مجموعه و سریال به الهام ابراهیمی برای مجموعه «پاییز گرم»

بهترین اثر پویانمایی کوتاه به ناهید صمدی‌امین برای فیلم «حبیب‌الله مظاهر»

بهترین کارگردانی پویانمایی بلند به حسین مرادی‌زاده برای «افسانه ماردوش»

بهترین کارگردانی پویانمایی مجموعه به بابک نظری و سعید ضامنی برای «شکرستان 90»

بهترین کارگردانی پویانمایی سریال به رویا خاشعی برای «انگشتر سحرآمیز»

بهترین فیلمنامه پویانمایی به فرخ یکدانه برای «دانشمندان بزرگ»

بهترین طراحی فضا و گرافیک پویانمایی به امین فرامرزیان برای «سفر به سرزمین دور»

بهترین طراحی لی​اوت و ترکیب‌بندی پویانمایی به عمار قنبرزاده ـ مسعود نعمتی برای «پاییز گرم»

بهترین انیمه (مجموعه، سریال و بلند) پویانمایی به فرشاد شفیعی‌، جواد ابراهیم‌خانی و ژیان دیباوری برای «زکریای رازی»

بهترین انیمه کوتاه پویانمایی به محمدعلی بهنام‌پویا برای «نوازنده»

بهترین موسیقی پویانمایی به‌ بهزاد عبدی برای «افسانه ماردوش»

بهترین دوبله پویانمایی به شوکت حجت برای «شکرستان 90»

بهترین صداگذاری و افکت پویانمایی به پرویز آبنار ـ نادر علیمردانی برای «سفر به سرزمین دور»

بهترین طراحی شخصیت پویانمایی به راشین خیریه برای «دانشمندان بزرگ»

*** در بخش پویانمایی هم مرکز پویانمایی صبا بیشترین سهم جوایز این بخش را به خود اختصاص داد.

 

انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای