تاریخ انتشار:چهار شنبه 29 آذر 1396

نامزدهای دومین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم

نامزدهای دومین جشنواره تلویزیونی جام جم معرفی شدند.

به گزارش جشنواره سیما؛

*** نامزدهای بخش «کودک و نوجوان»:

ـ برنامه عروسکی:

«موش نمکی» شبکه یک به تهیه کنندگی فاطمه طیبی، «قصه های بی بی خانوم»شبکه دو به تهیه کنندگی حسین مناجاتی و «کلاه قرمزی» شبکه دو به تهیه کنندگی حمید مدرسی

 

ـ عروسک گردانی:

حسین نعیمی ذاکر، عروسک گردان قصه های «بی بی خانوم» و «من و پوتی» شبکه دو

دنیا فنی زاده، عروسک گردان «کلاه قرمزی» شبکه دو، «گربه ‌های هاجر» شبکه یک ، «ماجراهای تقی جان» شبکه دو، «موش نمکی» شبکه یک و «خونه گلپراینا» شبکه دو

امیر سلطان احمدی، عروسک گردان «کلاه قرمزی»، «امداد حشرات» شبکه تهران، «خونه گلپراینا» و «مو مو و مومی» شبکه دو

 

ـ صدا پیشگی:

محمد بحرانی برای «امداد حشرات» شبکه تهران، «کلاه قرمزی» و «استاد همه چی دون»،

نگار استخر برای «سنجد خبرنگار» شبکه دو

هنگامه مفید برای برنامه های «چشم بلبلی» و «قصه های بی بی» خانم شبکه دو

 

ـ نویسندگی:

شادی پور مهدی به خاطر «موش نمکی» شبکه یک

هنگامه مفید برای «چشم بلبلی» شبکه دو و بازنویسی «قصه های بی بی خانم» شبکه دو

محمد رحمانیان برای نگارش برنامه های «افسانه های ایرانی» و «بلندگوهای افسانه ای» شبکه دو

 

ـ موسیقی:

کیوان کیارس برای «قصه‌های سپیده،» «دانی و من»، «امداد حشرات»، «سرزمین الفبا»

امید سیاره برای «قصه‌های بی بی خانم»، «بلندگوهای افسانه‌ای»

محمد رضا علیقلی

 

- کارگردانی:

فروزان زاهد بیگی برای «چشم بلبلی»

مریم سعادت برای «مومو و مومی»

هنگامه مفید برای «بی بی خانوم و قلقلی در سرزمین قِلَک ها»

 

- تدوین:

ساسان امیرپور برای تدوین «افسانه های ایرانی»

حمدالله خلیلی برای تدوین «گربه های هاجر»

کیوان اسلامی برای تدوین «موش نمکی»

 

- تیتراژ:

مریم اسدی برای «چشم بلبلی»

مهران گل محمدی برای «کلاه قرمزی»

مهین جواهریان برای «موش نمکی»

 

- دکور:
امیرحسین صدیق برای خونه «گلپراینا»

منوچهر شاکری برای «قصه های بی بی خانم»

مهین جواهریان برای «موش نمکی»

 

- بازیگری:

عمو های فیتیله‌ای

مهیار مجیب برای برنامه «رنگین‌کمان»

جلال لاسمی برای بازی در برنامه های «اتل متل تماشا» و «قلقلی در سرزمین قلک‌ها»

 

- اجرا:

داریوش فرضیایی

امیر محمد متقیان

ملیکا زارعی

مجید قناد

 

- نویسندگی:

محمد رضا حیدری برای برنامه «زنگ سوم» و «ترمه طلا» شبکه یک

گروه نویسندگان «فیتلیه جمعه تعطیله» شبکه دو

میرمعصومی نویسنده برنامه های «فرشته ها و ستاره های آسمون» و «خاله شادونه»

 

- دکور:

هنگامه سازش

منا ترابی

مسلم آقا جان زاده

 

*** نامزدهای بخش‌ مجموعه های نمایشی:

ـ بهترین فیلمنامه طنز:

محسن تنابنده و سعید آقاخانی، سریال «چهاردیواری»

علیرضا بذرافشان و سارا خسروآبادی، «نابرده رنج»

سعید آقاخانی، «متهم گریخت»

 

ـ بهترین کارگردانی:

علیرضا بذرافشان، «نابرده رنج»

سیروس مقدم، «پایتخت»

حمید نعمت‌الله، «وضعیت سفید»

محمدرضا هنرمند، «آشپزباشی»

 

ـ بهترین اثر:

مجموعه «نابرده رنج»، به تهیه‌کنندگی محمود رضایی و مجید مولایی

«پایتخت»، به تهیه‌کنندگی الهام غفوری

«وضعیت سفید»، به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی

 

ـ بهترین بازیگر نقش اول مرد:

محسن تنابنده، برای «پایتخت»

رضا بابک، برای «بیگانگان متفکر»

پرویز پرستویی، برای «آشپزباشی»

یونس غزالی، برای «وضعیت سفید»

کامبیز دیرباز، برای «نابرده رنج»

بهنام تشکر،‌ برای «ساختمان پزشکان»

 

ـ بهترین بازیگر نقش اول زن:

افسانه بایگان،‌ برای «وضعیت سفید»

ریما رامین‌فر، برای «پایتخت»

گوهر خیراندیش، برای «اشک‌ها و لبخندها»

 

ـ بهترین بازیگر مکمل مرد:

احمد مهران‌فر، برای «پایتخت»

علیرضا خمسه، برای «پایتخت»

هوشنگ حریرچیان، برای «ساختمان پزشکان» و «آشپزباشی»

 

ـ بهترین بازیگر نقش مکمل زن :

شقایق دهقان، برای «ساختمان پزشکان»

مرجانه گلچین، برای «شمس‌العماره»

زهره مجابی،‌ برای «مامور بدرقه» و «کاکتوس»

 

ـ بهترین موسیقی:

آریا عظیمی‌نژاد، برای «چهار دیواری»

حمیدرضا صدری، برای «متهم گریخت»

امین هنرمند،‌ برای «آشپزباشی»

یحیی سپهری شکیب، برای «بچه‌ها نگاه می‌کنند»

 

ـ بهترین تدوین:

امیررضا پورعباس، برای «آشپزباشی»

سیامک مهمان‌دوست، برای «بچه‌ها نگاه می‌کنند»

خشایار موحدیان و سودابه سعیدنیا، برای «وضعیت سفید»

خشایار موحدیان و سیاح، برای «پایتخت»

 

ـ بهترین تصویربرداری:

محمد وزیری و علیرضا رنجبران، برای «وضعیت سفید»

مسعود کلاری، برای «آشپزباشی»

مصطفی احمدیان، برای «زیرزمین»

 

ـ بهترین طراحی صحنه:

پیام فروتن، برای «اشک‌ها و لبخندها»

مشکین مهرگان، برای «آشپزباشی»

محمدرضا شجاعی، برای «وضعیت سفید»

 

ـ بهترین گریم:

مهری شیرازی، برای «اشک‌ها و لبخندها»

مجید اسکندری، برای «پایتخت»

اعظم بیات، برای «وضعیت سفید»

 

ـ بهترین جلوه‌های ویژه:

رضا میثاقی، برای «مسیر انحرافی»

سیدحسن ایزدی، برای «وضعیت سفید»

محسن روزبهانی و حمیدرضا رسولی،‌برای «نابرده رنج»

 

ـ بهترین صدابرداری:

بهروز معاونیان، برای «آشپزباشی»

فرشته احمدی و دهنوی، برای «وضعیت سفید»

سعید احمدی و میثم کیاسری، برای «پایتخت»

 

*** نامزدهای بخش فیلم های تلویزیونی :

- بهترین بازیگر نقش اول زن:

یکتا ناصر برای «پیش خواهد آمد»، سیمافیلم

اندیشه فولادوند برای «سنگ اول»، سیمافیلم

فاطمه گودرزی برای «مسافر بهشت»، شبکه سه سیما

حدیث میرامینی برای «نیمه شب»، شبکه سه سیما

الهام کردا برای «یک اسم»، سیمافیلم

 

- بهترین بازیگر نقش اول مرد:

سعید پورصمیمی برای «بال های خوشبختی»، سیمافیلم

داریوش موفق برای «تاکسی پلیس»، شبکه سه سیما

عباس غزالی برای «نیمه شب»، شبکه سه سیما

محسن تنابنده برای «سنگ اول»، سیمافیلم

سیامک صفری برای «پیش خواهد آمد»، سیمافیلم

 

- بهترین فیلمنامه:

علیرضا ناضر فصیحی برای «تاکسی پلیس»، شبکه سه سیما

ابرهیم فروزش برای «سنگ اول»، سیمافیلم

علیرضا جوانمرد برای «ساعت به وقت صفر»، شبکه یک سیما

سعید دولتخوانی برای «نیمه شب»، شبکه سه سیما

مونا انوری زاده برای «یک اسم»، سیمافیلم

 

- بهترین کارگردانی:

بهروز شعیبی، برای «پیش خواهد آمد»، سیمافیلم

ابرهیم فروزش برای «سنگ اول»، سیمافیلم

فریدون جیرانی برای «مسافر بهشت، شبکه سه سیما

احمد معظمی برای «ساعت به وقت صفر»، شبکه یک سیما

سیامک صرافت برای «نیمه شب»، شبکه سه سیما

 

- بهترین فیلم:

«پیش خواهد آمد»، سیمافیلم

«ساعت به وقت صفر»، شبکه یک سیما

«سنگ اول»، سیمافیلم

«نیمه شب»، شبکه سه سیما

«مسافربهشت»، شبکه سه سیما

 

انتهای پیام/ن

 

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای