تاریخ انتشار:پنج شنبه 26 دی 1392

برگزیدگان سومین جشنواره تلویزیونی جام جم

هیات داوران بخش فیلم های تلویزیونی سومین جشنواره جام جم، پس از بحث و بررسی درباره فیلم های راه یافته به بخش مسابقه بهترین بازیگران و بهترین سریال ها را اعلام کردند.

به گزارش جشنواره سیما؛ اسامی کامل برندگان سومین جشنواره فیلم‌های تلویزیونی در بخش‌های مختلف به شرح زیر است:

 

**** برگزیدگان بخش مجموعه های نمایشی

*** بهترین بازیگر مکمل مرد:

هیات داوران ضمن تشکر از آقای هدایت هاشمی به سبب بازی در سریال «پروانه»، پرویز فلاحی پور را به عنوان بهترین بازیگر مکمل مرد برای بازی در سریال «گل های گرمسیری» معرفی می کند.

 

*** بهترین بازیگر مکمل زن:

جایزه بهترین بازیگری مکمل زن مشترکا به سودابه بیضایی برای بازی در سریال «ارمغان تاریکی» و آفرین عبیسی برای بازی در سریال «رقص پرواز» اهدا می شود.

 

*** بهترین بازیگر نقش اول مرد:

هیات داوران با احترام و سپاس از مهدی هاشمی برای بازی در سریال «رقص پرواز»، آرش مجیدی را به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در سریال «ارمغان تاریکی» معرفی می کند.

 

*** بهترین بازیگر نقش اول زن:

هیات داوران ضمن تحسین حضور موثر خزر معصومی در سریال «یک مشت پر عقاب»، جایزه این بخش را به لیلا زارع برای بازی در سریال «ارمغان تاریکی» به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن اهدا می کند.

 

*** بهترین فیلم نامه:

هیات داوران جایزه بهترین فیلمنامه را به جلیل سامان برای نگارش فیلمنامه مجموعه «ارمغان تاریکی» اهدا می کند.

 

*** بهترین کارگردانی:

هیات داوران خسرو معصومی را برای کارگردانی مجموعه «بچه های بهشت» به عنوان بهترین کارگردان معرفی می کند.

 

*** بهترین اثر:

هیات داوران جایزه بهترین اثر را به مجموعه تلویزیونی «ارمغان تاریکی» به تهیه کنندگی سید احمد کاشانچی اهدا می کند.

در این بخش مجموعه «رقص پرواز» به تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان به عنوان اثر برگزیده در حوزه دفاع مقدس معرفی می شود.

 

*** بهترین تدوین:

هیات داوران با تشکر از رضا بهارانگیز برای تدوین سریال های «پروانه» و «ارمغان تاریکی» جایزه این بخش را به محمدرضا موئینی بـــرای سریال «یک مشت پر عقاب» اهدا می کند.

 

*** بهترین تصویربرداری:

هیات داوران ضمن تشکر از محمد افسری، تصویربردار مجموعه «پروانه»، جایزه بهترین تصویربرداری را به محمدتقی پاک سیما برای مجـموعه «رقص پرواز» اهدا می کند.

 

*** بهترین موسیقی متن:

هیات داوران ضمن تشکر از حسین کاج برای آهنگسازی سریال «بانو» و فرید سعادتمند برای سریال های «پروانه» و «ارمغان تاریکی»، جایزه این بخش را به فردین خلعتبری برای سریال «یک مشت پــر عقاب» اهدا می کند.

 

*** بهترین طراحی صحنه و لباس:

هیات داوران با قدردانی از امیرحسین اثباتی برای مجموعه تلویزیونی «یک مشت پر عقاب»، غفار رضایی و مه لقا ناقد را برای طراحی صحنه و لباس سریال «ارمغان تاریکی» به عنوان بهترین در این بخش معرفی می کند.

 

*** بهترین تیتراژ:

هیات داوران ضمن تشکر از ساسان توکلی فارسانی برای سریال «ارمغان تاریکی»، جایزه بهترین تیتراژ را به بابک صاحبقرانی برای ساخت تیتراژ سریال «گل های گرمسیری» اهدا می کند.

 

*** بهترین گریم:

هیات داوران جایزه بهترین گریم را به جلال الدین معیریان برای سریال های «ارمغان تاریکی» و «پروانه» اهدا می کند.

 

*** بهترین جلوه های ویژه میدانی:

هیات داوران جایزه بهترین جلوه های ویژه میدانی را به زنده یاد جواد شریفی برای سریال «گل های گرمسیری» اهدا می کند.

 

*** بهترین صدابرداری و ترکیب صدا:

هیات داوران جایزه بهترین صدابرداری و صداگذاری را به جواد مقدس و آرش قاسمی برای صدابرداری و صداگذاری سریال «پروانه» اهدا می کند.

 

*** جایزه ویژه هیات داوران:

هیات داوران جایزه ویژه خود را به دلیل نگاه توام با واقعیت، خلاقیت و هوشمندی متعهدانه و شناخت صحیح از فضای داستان و ساخت باورپذیر سریال های «پروانه» و «ارمغان تاریکی» به جلیل سامان اهدا می کند.

همچنین هیات داوران جایزه ویژه خود را برای تلاش مسئولانه و هنرمندانه جهت شناخت و معرفی نقش استعماری آمریکا در سریال «یک مشت پر عقاب» به بهروز خوش رزم اهدا می کند.

مجموعه «روح الله» به دلیل خلاقیت و نگاه لطیف به معرفی ساده و صمیمی حضرت امام خمینی (ره) از سوی نویسنده سعید نعمت الله و کارگردانی مجموعه، راما قویدل از نگاه هیات داوران مغفول نمانده و شایسته قدردانی و توجه می داند که به این وسیله از آنها تشکر می شود.

 

 

**** برگزیدگان بخش فیلم های تلویزیونی

*** بهترین تیتراژ فیلم:

  پژمان ابوالقاسمی برای فیلم «خراش»

 

*** بهترین تصویربرداری:

ضمن قدردانی از تصویربرداری «فیلم نیلا زنده است»، جایزه بهترین تصویربرداری به هاشم مرادی برای فیلم های «زمانی برای ایستادن» و «یک روز سرد»

 

*** بهترین تدوین:

ضمن قدردانی از تدوین فیلم «عملیات کرکس» جایزه بهترین تدوین به نازنین مفخم برای فیلم «تعبیر خواب»

 

*** بهترین بازیگر مرد:

ضمن قدردانی از رضا بهبودی برای فیلم «آبروی از دست رفته آقای صادقی» و سیروس همتی برای فیلم «رقص روی یخ»، جایزه بهترین بازیگر مرد به بیژن امکانیان برای فیلم «آبروی از دست رفته آقای صادقی»

 

*** بهترین بازیگر زن:

ضمن قدردانی از غزل شاکری برای فیلم «حتی اگر شب باشد» و معصومه میرحسینی برای فیلم «یک روز سرد»، جایزه بهترین بازیگر زن به شبنم مقدمی برای بازی در فیلم «قصه من و دوچرخه بابام»

 

*** بهترین فیلمنامه:

آیدا پناهنده و ارسلان امیری برای فیلمنامه فیلم «آبروی از دست رفته آقای صادقی»

 

*** بهترین کارگردانی:

آیدا پناهنده برای فیلم «آبروی از دست رفته آقای صادقی»

 

*** بهترین فیلم:

مهدی شفیعی برای فیلم «آبروی از دست رفـته آقای صادقی»

 

*** جایزه ویژه هیات داوران:

هیات داوران با توجه به ارزش های قابل توجه فیلم های «عملیات کرکس» و «قصه های من و دوچرخه بابام» به دلیل توجه به نگاه مسئولانه و واجد امید به کودکان و نوجوانان، جایزه ویژه هیات داوران را به غلامرضا رمضانی برای فیلم «عملیات کرکس» و فیاض موسوی برای فیلم «قصه های من و دوچرخه بابام» اهدا کرد.

 

 

**** برگزیدگان بخش پویانمایی

*** بهترین کـارگردانی اثــر کوتاه :

شیوا ممتحن برای «اجل معلق»

 

*** بهترین کارگردانی مجموعه و سریال:

سیاوش زرین آبادی برای «پهلوانان 2»

 

*** بهترین کارگردانی اثر بلند و نیمه بلند:

علیرضا گلپایگانی و بهنام دلداده برای «آقای مهربان»

 

*** بهترین اثر بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال:

سیاوش زرین آبادی و علیرضا گلپایگانی برای «آقای مهربان»

 

*** بهتریــن کارگردان میان برنامه:

علی درخشی برای «گزارش های اوتی»

 

*** بهترین فیلمنامه بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال:

حسین سلطانی، وحید چالاک برای «داستان سامرا»

 

*** بهترین طراحی شخصیت در آثار بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال:

حامد کمالی و مهدی علی بیگی برای «یاور و دوستان»

 

*** بهترین طراحی فضا در آثار بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال:

مهدی موحد، حسین صافی و نوروز عباسی برای «افسانه سرزمین گوهران»

 

*** بهترین انیمیت در آثار بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال:

محمد غلامی و ابوالفضل جعفری برای «رستوران جنگل»

 

*** بهترین موسیقی در آثار بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال:

پیروز ارجمند برای «آقای مهربان»

 

*** بهترین صداسازی و صداگذاری در آثار بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال:

فرشید جلیلی برای «افسانه موزه ها»

 

*** بهترین دستاورد فنی و هنری در آثار بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال:

حامد کاتبی برای «تولد آفتاب»

 


**** برگزیدگان بخش مستند

*** بهترین صدابرداری:

هادی ساعدمحکم برای صدابرداری مستند «سیاه چمانه» از شبکه مستند

 

*** بهترین تدوین:

ضمن قدردانی از ابوذر حیدری، تدوینگر مستند «خزندگان ایران»، جایزه بهترین تدوین تعلق گرفت به حمید نجفی راد برای تدوین مستند «زیرگنبد مینا» از شبکه یک

 

*** بهترین تصویربرداری:

محمد رسولی برای تصویربرداری مستند «خانه ای در مه» از شبکه مستند

 

*** بهترین گویندگی:

ضمن قدردانی از ایرج طهماسب، جایزه بهترین گویندگی تعلق گرفت به شهرام درخشان برای گویندگی مستند «غبار سرخ» از شبکه چهار و مجموعه نریشن های دیگر وی در مستندهای تلویزیون.

 

*** بهترین پژوهش:

ضمن قدردانی از هاشم زهی، پژوهشگر مستند «عروسی چاه بهار» از مجموعه مستند «عروسی اقوام» (شبکه مستند)، جایزه بهترین پژوهش تعلق گرفت به عبدالحمید ارجمند برای پژوهش مستند «سعدی کارنو» از شبکه مستند

 

*** بهترین کارگردانی:

ضمن قدردانی از حسن نقاشی برای کارگردانی مستند «نخل، میراث کهن»، از مجموعه «راسخون» (شبکه چهار)،جایزه بهترین کارگردانی تعلق گرفت به محمدحسین مهدویان برای مستند «آخرین روزهای زمستان» از شبکه یک

 

*** بهترین مستند:

ضمن قدردانی از سیروس حسن پور، تهیه کننده مستند «الفبای معجزه گر»(شبکه دو)، جایزه بهترین مستند تعلق گرفت به جواد ظهیری برای مستند «اگر عزت به قهوه خانه نیاید»، از شبکه مستند

 

*** بهترین مجموعه مستند:

ضمن قدردانی از سعید نبی برای مجموعه «هیرکان»(شبکه مستند) و عبدالحمید ارجمند برای مجموعه «جستجوگران پارسه»(شبکه یک)، جایزه بهترین مجموعه مستند تعلق گرفت به فتح الله امیری برای مجموعه «خزندگان ایران» از شبکه مستند

 

 

**** برگزیدگان برنامه های گفت وگومحور

*** بهترین برنامه ورزشی:

«نود»

 

*** بهترین برنامه علمی:

«آسمان شب»

 

*** بهترین برنامه اقتصادی:

«پایش»

 

*** بهترین برنامه فرهنگی، هنری:

«مجله تئاتر»

 

*** بهترین برنامه اجتماعی:

«ماه عسل»

 

*** بهترین برنامه معارفی:

«سمت خدا»

 

*** بهترین مجریان برنامه های گفت و گومحور:

ـ مجری ورزشی:

عادل فردوسی پور برای برنامه «نود»

 

ـ مجری علمی:

سیاوش صفاریان پور برای برنامه «آسمان شب»

 

ـ مجری اقتصادی:

مرتضی حیدری برای برنامه «پایش»

 

ـ مجری فرهنگی، هنری:

سید عباس سجادی برای برنامه «دستان»

محمدجعفر خسروی برای «زنده باد زندگی»

احسان علیخانی برای برنامه «ماه عسل»

محمدرضا شهیدی فر برای برنامه «پارک ملت»

ندا ملکی برای برنامه «آفتاب شرقی»

 

 

**** برگزیدگان بخش بین الملل

*** بهترین برنامه مستند با موضوع بیداری اسلامی:

مستند «بحرین، فریاد در تاریکی» ساخته می یینگ ولش از قطر

 

*** بهترین تولیدات مستند با موضوع مقاومت:

ضمن قدردانی از مستند «بچه های غزه» ساخته جزا نیومان جایزه ویژه هیات داوران به مستند «اشک های غزه» ساخته وی بکه لاکبرگ از نروژ

 

*** بهترین سریال داستانی با موضوع مقاومت:

سریال «تهاجم (الاجتیاج)» ساخته شوقی الماجری محصول متشرک اردن و سوریه

 

*** در بخش سریال های داستانی با موضوع مقاومت:

ضمن قدردانی از سریال «جدایی» ساخته علی اونرتان از ترکیه، جایزه ویژه هیات داوران به سریال «الغالبون» تولید شبکه تلویزیونی المنار از لبنان

 

همچنین هیات داوران ضمن قدردانی از تمامی آثار ر​سیده در حوزه مستند با موضوعات مقاومت و بیداری اسلامی به ویژه مستند «عیون الحقیقه» جایزه کارگردانی بخش بین الملل سومین جشنواره جام جم را به مستند «خرابی سوم» «الخراب الثالث» ساخته محمود دبوق از لبنان اهدا کرد.

انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای