تاریخ انتشار:شنبه 6 بهمن 1397
داور بخش دوبلاژ جشنواره جام جم:

اکثریت آثار نمره خوب گرفته اند

جشنواره جام جم باعث می‌شود مردم با بخش دوبلاژ بیشتر آشنا شوند و اضافه شدن آن به جشنواره امید دهنده و کمک کننده خواهد بود.

به گزارش ستاد خبری جشنواره جام جم؛ غلامعلی افشاریه، مدیر پیشکسوت دوبلاژ و داور بخش دوبلاژ پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم، درباره آثار به دست رسیده و بازبینی آنها در بخش های مختلف ترجمه، صداگذاری و مدیریت دوبلاژ، همچنین تعداد آثار برگزیده، گفت: در مورد این بخش که به تازگی به جشنواره اضافه شده، قضاوت هایی روی آثار به دست رسیده صورت گرفته است و ما بهترین شناخت را از این بخش داریم و براساس همین شناخت ها به آثار نمره داده ایم و البته اکثریت نمره خوبی گرفته اند زیرا از کارها مشخص است که افراد بسیار زحمت کشیده اند و براساس سازوکارهای سازمان کارهایشان را ساخته اند.

وی با اشاره به مولفه های انتخاب آثار بیان کرد: ما در نمره دادن، افراد را درنظر می گیریم؛ اینکه چگونه کار کرده اند و چه میزان آثارشان دیده شده است. تعداد ما در بخش داوری زیاد است یعنی علاوه بر من افراد پیشکسوتی نظیر ژرژ پطروسی، آقای طرازنده، اخوان صفا و آقای نقی یی در این بخش مشغول هستند.

افشاریه درباره نحوه انتخاب آثار گفت: ما در بخش داوری نمراتی به آثار منتخب می دهیم اما هیچ یک از داوران از نمره یکدیگر خبر ندارند. آنچه که دادیم بیشتر به این دلیل بوده است که دوبلورها جذب شوند و امیدوارم که این اتفاق بیفتد.

در حالی که امسال برای اولین بار بخش دوبله به جشنواره اضافه شده است، افشاریه درباره تاثیرات آن در بخش دوبلاژ توضیح داد: به عقیده من این امر باعث می شود مردم کمی بیشتر با بخش دوبلاژ و دوبلورها آشنا شوند. این افراد با امید و آرزوهایی وارد این حرفه شده اند و عاشقانه در بخش دوبلاژ فعالیت می کنند زیرا اگر کسی عشق آن را نداشته باشد، موفق نخواهد بود. باید بگویم که ما در انتخاب ها هم شاهد این هستیم که افراد با عشق می آیند و می توانند کار دوبلاژ را توسعه دهند.

وی افزود: دوبلاژ احتیاج به کار دارد؛ زمانی که کار نباشد افت می کند و از آن طرف هم سعی می شود فقط با افراد قدیمی و کسانی که هستند کار شود اما ما علاقه داریم جوان های با استعداد به ما اضافه شود. به نظر من اضافه شدن بخش دوبله، کمک کننده خواهد بود. من به همین دلیل حضور در این جشنواره را قبول کردم تا شاید بتواند امید دهنده و کمک کننده باشد و یقینا همین اتفاق می افتد و بدون نتیجه نخواهد بود.

انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای