تاریخ انتشار:یک شنبه 28 بهمن 1397
مسئول کمیته اطلاع رسانی جشنواره جام جم خبر داد؛

شمارش معکوس راه یابی منتخبان آرای مردمی به مرحله نهایی

مدیر روابط عمومی معاونت سیما از جزئیات جدید جشنواره تلویزیونی جام جم و زمان باقی مانده مرحله مقدماتی آرای مردمی خبر داد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره جام جم؛ حمید خواجه‌نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما ظهر امروز یکشنبه ۲۸ بهمن‌ماه با حضور در برنامه «خیابان جام‌جم» شبکه سه سیما جشنواره تلویزیونی جام‌جم گفت: شناسایی نقاط قوت، استعدادهای جدید در برنامه سازی و حمایت از آنها و از سوی دیگر آشنایی مردم و مسئولان با تلاش برنامه سازان ساختارهای مختلف و اقدامات بزرگ تلویزیون یکی از ثمرات برگزاری جشنواره جام جم است.
مسئول کمیته اطلاع رسانی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم تصریح کرد: مخاطبان برای رای دهی و انتخاب از بین 142 اثر و فرد بخش مردمی تا پایان هفته مهلت دارند. و پس از آن از هر زیر گروه ۶ اثر به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند و آنجا دیگر رقابت‌ها حسابی گرم و نفس گیر است. رقابت در مرحله نهایی بیش از یک هفته طول خواهد کشید و در نهایت برگزیده هر کدام از این زیرگروه ها در مراسم جشن مردمی معرفی خواهند شد.
وی افزود: افزوده شدن بخش مردمی به این دوره از جشنواره رویکرد مشارکتی و تعاملی مخاطبان به عنوان اصلی‌ترین سرمایه رسانه ملی را دنبال می کند که نتیجه آن موجب افزایش اعتماد به رسانه است.
مسئول کمیته اطلاع رسانی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم اظهار داشت: زمانی که مردم به قضاوت و داوری برنامه های تلویزیون می نشینند، سلایق و موضوعات مورد پسند مخاطبان با معرفی آثار برگزیده نمایان می شود و این می تواند دست مایه تولیدات آتی تلویزیون باشد.
وی در خصوص یکی دیگر از دستاوردهای برگزاری جشنواره جام جم تصریح کرد: این جشنواره فرصت مناسبی برای انعکاس تلاش‌های خانواده بزرگ سیما شامل ۱۷ شبکه و کانال ملی و تخصصی است.  
367 هزار دقیقه عملیات دوبله شامل ترجمه، دوبله و صدا در سال گذشته و همچنین پخش روزانه 5 ساعت از تولیدات مرکز صبا در شبکه های تلویزیونی و رشد صادرات پویانمایی به کشورهای دنیا بخشی از اقدامات بزرگ تلویزیون است.
وی با اشاره به اختصاص سه باکس نمایشی شبانه در شبکه های سیما گفت: سال 95، 23 عنوان سریال شامل 496 قسمت؛ سال 96 ، 33 عنوان سریال شامل 797 قسمت و تا پایان آذر سال 97؛ 24 عنوان سریال شامل 729 قسمت روی آنتن رفته است.
وی با اشاره به رشد تولیدات مرکز سیما فیلم در این سال ها افزود: متوسط پخش روزانه یعنی نسبت تعداد قسمت سریال های پخش شده در سال به تعداد روزهای سال به ترتیب 1.4 ، 2.2 و 2.7 بوده است.
وی با اشاره به آمار داوری 637 اثر در کمیسیون های ده گانه و 142 اثر در بخش مردمی گفت: جشنواره جام جم با این حجم از آثار بزرگ ترین جشنواره و رویداد فرهنگی رسانه ای کشور محسوب می شود.


انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای