تاریخ انتشار:دو شنبه 29 بهمن 1397
دبیر کمیسیون چهل سالگی جشنواره جام جم:

داوری 95 اثر در بخش چهل سالگی جام جم

خیامی با اشاره به اینکه 95 اثر در بخش چهل سالگی ارزیابی می‌شود، گفت: از میان آثار ارائه شده 6 تا 8 اثر برای دریافت تندیس جشنواره معرفی خواهند شد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره جام جم، عبدالکریم خیامی دبیر کمیسیون تخصصی چهل‌سالگی پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم در خصوص برگزاری جشنواره جام جم و اهمیت آن گفت: برگزاری جشنواره جام جم کارکردهای متنوعی دارد. از یک سو مروری بر داشته‌ها و تولیدات است و از سوی دیگر پایش و ارزیابی آنها است. هم کشف استعدادهای برتر است و هم نوعی رقابت در ارتقاء برنامه ها و توسعه نوآوری ها است. ضمن آن که از نتایج داوری ها و مراحل مختلف ارزیابی ها، می توان برای برنامه ریزی و سیاست گذاری آینده هم استفاده نمود.
وی افزود: به طور طبیعی برخی از این اهداف و کارکردها مستقیم و آشکار است، مثل تقدیر از عوامل برتر تولیدات، و برخی دیگر غیر مستقیم و غیر آشکار، مثل انتقال تجربیات و فراهم آمدن مقدمات سیاست گذاری و برنامه ریزی برای آینده.
خیامی در خصوص  تعداد آثار ارائه شده به بخش چهل سالگی اظهار داشت: آثار ارائه شده در بخش اول بیش از 200 برنامه بود که بعد از ارزیابی به 95 اثر رسید و در نهایت 7 اثر به مرحله نهایی برتر معرفی شدند که در اختتامیه جشنواره اعلام خواهند شد، بازه ارزیابی این بخش از دی ماه سال 96 تا 22 بهمن 97 بود که همه به دقت مورد ارزیابی کارشناسان مربوطه  قرار گرفتند.
وی در ادامه به نحوه ارزیابی این آثار و تعداد انتخاب شده به عنوان نامزد بهترین ها اشاره کرد و گفت: تفاوت کمیسیون چهل سالگی با دیگر کمیسیون ها در دو زمینه بود. نخست آن که بر خلاف دیگر کمیسیون ها یک برش موضوعی به برنامه ها بود نه ساختار برنامه سازی. دوم آن که به اقتضای این موضوع می بایست تا 22 بهمن امسال اجازه ارسال آثار را می دادیم، لذا کار ارزیابی دشوارتر بود. ولی خوشبختانه چون مسئولیت ستاد چهلمین سالگرد سیما نیز به عهده دبیر این کمیسیون بود، آمادگی این کار از قبل فراهم بود.
دکتر خیامی که ریاست مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما را نیز بر عهده دارد در ادامه گفت: از همین رو در مراحل میانی از ظرفیت حوزه ارزیابی نیز استفاده کردیم و خوشبختانه توانستیم اسامی نفرات برگزیده را در موقع مقرر به دبیر جشنواره تقدیم کنیم.


انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای