تاریخ انتشار:دو شنبه 18 دی 1396

معرفی جشنواره فیلم های تلویزیونی

نخستین جشنواره فیلم‌های تلویزیونی با حضور 60 تله‌فیلم از بین 700 تله‌فیلم تولید شده در سال‌های اخیر برگزار شد.

به گزارش جشنواره سیما، نشست مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی نخستین جشنواره فیلم‌های تلویزیونی امروز با حضور میرباقری معاون سیما و غلامرضا صالحی دبیر جشنواره و جمعی از نمایندگان رسانه‌های جمعی در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.
نخستین جشنواره فیلم های تلویزیونی در دو بهمن 88 و مصادف با سالروز تولد امام موسی کاظم (ع)‌در سالن همایش صدا و سیما برگزار خواهد شد.
مأموریت اصلی سازمان صداوسیما مدیریت و هدایت فرهنگ و افکار عمومی است. ما در صداوسیما هم شناخت بسیار دقیقی از مجموعه مخاطبین خود در سراسر کشور در سنین مختلف با تحصیلات گوناگون و در مناطق جغرافیایی متنوع داشته باشیم و هم آنچه که برای سعادت و سربلندی ایران اسلامی لازم است در برنامه سازی‌هایمان مورد توجه قرار گیرد و نهایتا از طریق ساختارهای مختلف برنامه‌سازی به مردم تقدیم شود.
مأموریت های سیما، برنامه سازی در قالب ساختارهایی است که در تلویزیون جمهوری اسلامی ایران رایج است. این ساختارها ساختار برنامه های نمایشی، انیمیشن، مسابقه نماهنگ، برنامه های ترکیبی، گفتگو، سخنرانی و.... است.
در بین ساختارهای گوناگون برنامه سازی، ساختار نمایشی هم از جهت تعدد و تنوع عوامل تولید و همچنین از نظر پیچیده بودن فرآیند تولید وجود ایده، متن، فیلمنامه و نهایتا تبدیل فیلمنامه به تصویر و حرکات که بتواند حامل پیام‌ها باشد و همچنین هزینه بالایی که برنامه‌های نمایشی دارد این ساختار به عنوان مهمترین و جذاب ترین ساختار مورد توجه برنامه ریزان و مخاطبان تلویزیونی است.

در نخستین جشنواره فیلم های تلویزیونی که با هدف ارتقای سطح کیفی تولیدات تلویزیونی ، تشویق دست اندرکاران و شناسایی آثار فاخر و ارزشمند برگزار شد از میان 750 اثر تولید شده در شبکه های مختلف سیما تا پایان شهریور ماه 1388 با موضوعات اجتماعی ، معارف ، دفاع مقدس ، تاریخ معاصر ، تاریخ صدر اسلام ، کودک و نوجوان ، پلیسی ، علمی ، انقلاب اسلامی و سیاسی 57 اثر برای حضور در جشنواره انتخاب شدند که در مراسم اختتامیه برنامه های برتر معرفی و از برندگان هر بخش تجلیل شد.

انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای