تاریخ انتشار:شنبه 14 بهمن 1396
داور بخش مسابقه چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم:

کارنامه خوبی در تولید مسابقات تلویزیونی داریم

سونیا پوریامین از داوران بخش مسابقه چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم طراحی مسابقات تلویزیونی برگرفته از بازی های سنتی ایرانی را راهی موثر در جذب مخاطب دانست و از نحوه انتخاب بهترین مسابقات تلویزیونی سخن گفت.

به گزارش ستاد خبری چهارمین جشنواره تلویزیونی جام‌جم سونیا پوریامین کارگردان و مجری با سابقه صدا و سیما با اشاره به نحوه داوری مسابقات تلویزیونی تاکید کرد: با توجه به تفاوت های موجود در مسابقات میدانی و استودیویی، پس از بررسی های اولیه هیات داوران تصمیم گرفت تا بخش هایی به داوری اضافه شود.

وی تاکید کرد: هر بخش از داوری ها با توجه به تخصص هر فرد بر عهده یکی از اعضاء هیات داوران قرار داده شد، با توجه به سابقه من در دو زمینه کارگردانی و اجرا در این دو مورد رای دادم. در بخش اجرا با خانم گوهرشاد فرمول مشخصی تهیه کردیم تا به کسی اجحاف نشود. در زمینه کارگردانی نیز در یک تیم چهار نفره به اجماع خوبی دست پیدا کردیم. در بخش تهیه مسابقات نیز دوستان توانستند به راهکاری عملی برسند، که امیدوارم ماحصل کار برای همگان قابل قبول باشد.

مجری باسابقه تلویزیون بازبینی 35 مسابقه تلویزیونی در جریان داوری این دوره از جشنواره جام جم را تجربه ای خوب برای خود دانست و افزود: خوشبختانه در چند سال اخیر مسابقات میدانی خوبی تولید شده است و در زمینه مسابقات استودیویی نیر پیشرفت های قابل توجهی داشتیم.

پوریامین برآیند کار تلویزیون در زمینه تولید مسابقات تلویزیونی را قابل تامل توصیف کرد و حضور اسپانسر را از مشکلات تولید در این زمینه دانست و گفت: متاسفانه شبکه های سیما قشر بزرگی از مخاطبان خود را به دلیل نیاز به تولید مشارکتی از دست می دهند. در حالی که تلویزیون می تواند خیل عظیمی از جوانان را با تولید مسابقات میدانی مجذوب خود نماید.

وی با اشاره به تجربیات مشابه در تلویزیونی های بزرگ دنیا تاکید کرد:  بازی های سنتی ایرانی قابلیت های خوبی دارند تا افراد در رده های سنی گوناگون را پای کار آورند. این بازی ها علاوه بر پایگاه اجتماعی جذابیت های بسیاری برای بینندگان دارند.

داور بخش مسابقات چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم اقتباس از مسابقات خارجی را از نقاط ضعف تولید این قالب برنامه سازی دانست و اضافه کرد: متاسفانه بسیاری از تهیه کنندگان ما ترجیح می دهند تا نمونه های خارجی مسابقات تلویزیونی را کپی کرده و بازسازی کنند. در  حالی که قابلیت های فراوانی با استفاده از سنت ها و سرگرمی های ایرانی در تولید این نوع برنامه ها وجود دارد.

وی نظر نهایی هیات داوران در این بخش را نتیجه سال ها تجربه اعضاء آن دانست و گفت: با توجه به اختلاف نظرهای موجود در هیات داوران، در نهایت به جمع بندی خوبی رسیدیم و اعتقاد دارم انتخاب های مناسبی در زمینه مسابقات داشتیم.

انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای