تاریخ انتشار:سه شنبه 17 بهمن 1396
داور بخش مستند چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم:

در این دوره در مستند پیشرفت خیلی جدی وخوبی داشتیم

رزاق کریمی  مسئول بخش مستند فیلم فجر ،کارگردان، مستندساز با سابقه صدا و سیما با اشاره به پیشرفت فیلم های مستند از تنوع موضوعات در این بخش ابراز خشنودی کرد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره جام جم، وی تصریح کرد: در بخش مستند با تنوع موضوع و ژانر رو به رو هستیم. به طوری که منتخبان شبکه در طیف گوناگونی از حیات وحش، محیط زیست، باستان شناسی، تاریخ ، مسائل اجتماعی و... قرار دارند، که البته جای خوشحالی است چرا که حجم بسیاری از این مستندها از کیفیت بالایی برخوردارند.

رزاق کریمی با ابراز امیدواری از برگزاری همه ساله جشنواره تلویزیونی تاکید کرد: شاید این جمله کلیشه ای به نظر برسد اما حقیقتا در زمینه آثار مستند با روند رو به رشدی مواجه هستیم. قطعا در سال های گذشته تدابیری اتخاذ شده که به چنین موفقیتی رسیدیم. زیرا موفقیت اتفاقی به دست نمی آید .
وی افزود: من مستند های این دوره را خیلی جدی دیدم بعضی آثار پژوهش و تحقیق خیلی دقیقی داشتند معلوم است که برای آن کار و وقت زیادی صرف شده است و از لحاظ تولید قابل مقایسه و رقابت با فیلم های سینمایی هستند. قطعا این فیلم ها با عوامل و گروه های حرفه ای و تیم های تخصصی مختلف تهیه شده است.
رزاق کریمی خواستار حمایت سازمان از مستندهای خوب و با کیفیت شد و اضافه کرد: مستند خوب جای خود را پیدا می کند. بعضی از این مستندسازان به طور عام و با فاصله مورد حمایت مراکز مختلفی از جمله سازمان گسترش و تلویزیون هستند. اما ظرفیت شبکه های سیما چیز دیگری است. مستندها اصولا مخاطبان خوبی دارند و باید شبکه های سیما از این ظرفیت نهایت استفاده را ببرند.


انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای